Mazot Pompası Arızası Neden Olur?

Mazot pompası dizel araç teknolojisini anlatan önemli bir sistemdir. Yakıt deposu ile araç motoru arasında bağlantıyı kuran bu sistem yakıtın motora doğru basınç ve miktarla ulaşmasını sağlar. Motorun çalışması ile devreye giren bu sistem, çalışmaya bağlı olarak düzenli miktarda ve uygun basınçta mazotun motora ulaşmasını sağlar. Araç stop ettikten sonra mazot pompası durur.

Mazot Pompası Arızası Neden Olur?

Mazot Pompası Arıza Belirtileri Nelerdir?

Mazot pompası arıza belirtileri aracın bu sisteminde ortaya çıkan sorunların tespiti adına büyük önem arz eder. Aracına ve onun çalışmasına aşina olan sürücüler için bu belirtilerin hızlıca tespit edilmesi mümkün olur. Arızalara bağlı olarak motora yeterli yakıtın olaşmadığı görülür. Yakıt ulaşmayınca ister istemez motor performansında önemli bir düşüş belirtisinden söz etmek mümkün olur. Bu sistemde ortaya çıkan arızalar sebebiyle:

  • Motor randımanlı çalışmaz.
  • Motor stop eder.
  • Gaz verilmesi ile birlikte araç boğulur.
  • Motorun çekiş gücünde azalma olur.
  • Araç hızlanma sorunu yaşar.
Mazot pompası arızası tüm dizel araçlarda önemli bir sorun olarak kendini gösterir. Eğer aracınızda bu türden bir sorun olduğunu düşünüyorsanız zaman kaybetmeden servisimizle iletişim kurmalısınız
.
Mazot pompası arıza belirtileri araçta ortaya çıkan soruna zaman kaybetmeden müdahale edilesi gerektiğini ortaya koyar. Randımanlı bir sürüş ve konfor konusunda kayıp yaşamak istemeyen sürücüler, servisimizin bu konuda sunduğu hizmetten yararlanabilir. Aracınızın her sorununa çözüm oluşturan servisimiz, tamir, parça değişimi ve temizlik konusunda en güvenilir çözümlerle hizmet sunar. Yapacağımız çalımlalar sonucunda mazot pompasında yaşanan sorunları büyük bir hızla ortadan kaldırmamız söz konusu olur.

Mazot Pompası Arıza Belirtileri Nelerdir?

Mazot Pompası Arıza Durumunda Ne Yapmak Gerekir?

Mazot pompası arıza belirtileri ortaya çıkarsa bunu sürücülerin anlaması mümkün olabilir. Aracın bir takım belirtiler göstermesi ile sorunu anlamak mümkün olacaktır. Sorun giderme konusunda ise servisimizin çözümlerinden yararlanmak gerekli olacaktır. İlgili sistemin parçası konusunda yaptığımız çalışmalar sayesinde, aracınızın istenen performansa ulaşması söz konusu olacaktır. Modern teknolojilere doğru yatırım yapan servisimiz, gerek kadrosu gerekse de donanım avantajları ile gerekli çözümleri siz müşterilere sunacaktır.
Mekanik parçalar içinde yer alan dizel yakıt pompası, tamiri mümkün olan parçalardan biridir. Eğer parça tamir edilemeyecek kadar kötü durumda ise servisimizin değişim çözümleri hemen devreye girecektir.

Mazot Pompası Arıza Durumunda Ne Yapmak Gerekir?
Hemen Ara Yol Tarifi
X